Chovatelská stanice Ichimei

Dovolte mi, abych Vás přivítala na webových stránkách naší chovatelské stanice ICHIMEI (z japonského překladu “život”) a věřím, že se zde budete rádi vracet. Chovem akit jsme se začali zabývat v létě 2008, kdy jsme si pořídili první fenečku Bentenu. O akitách jsme toho ještě moc nevěděli, ale Bentenka nás uchvátila svou láskou a úžasnou povahou,že jsme se rozhodli pořídit v dubnu 2009 ještě pejska Koutaru. 

 

V současné době máme 14 akit, žijí s námi v rodinném kruhu. Kotce používáme pouze v době naší nepřítomnosti, tedy pro bezpečí pejsků. Není hezčího pocitu, než přítomnost psího kamaráda. Krmíme je výhradně masem, bylinkami a rozmanitou stravou bohatou na vitamíny a minerály. Denně chodíme na procházky a o víkendech chodíme po horách, kde to akity milují. Akity chováme z lásky a úcty k tomuto plemeni, které jsme si zamilovali.

Plemeno Akita Inu

Akity jsou nesmírně milí a příjemní společníci. Jejich příslovečná vlastnost je věrnost. Své rodině a pánovi je neuvěřitelně oddaná, jak to dokazuje mnoho příběhů. Jsou to stateční a neochvějní psi s vysokou inteligencí.

Na svou velikost málo jedí a jsou někdy citliví na různé složky potravy (hlavně na sóju). Jsou vhodní i na výcvik, ale vyžadují individuální přístup a nehodí se pro každého.

Prodleva mezi příkazem a jeho vykonáním je mnohdy delší než u normálních plemen. Přesto se rádi učí a to, co se naučí nikdy nezapomenou. Miluje děti, ke kterým se chová s citem a jemně. Svou rodinu miluje a brání ji před jakýmkoliv nebezpečím..

U psů (samců) se často objevuje dominantní chování především k jiným psům. Toto nechtěné chování se zřejmě zachovalo z dob, kdy se akity zneužívaly pro psí zápasy. Agresivnímu chování vůči psům lze zabránit dobrou socializací již ve štěněčím věku. Čím více se pes bude seznamovat
s ostatními, tím lépe se podaří tomuto negativnímu jednání předejít. Další zlozvyk je tvrdohlavost.

S akitou, která si něco usmyslí, nic nehne. Vše lze vyřešit důslednou výchovou, ne však fyzickým trestáním, protože tím se ve psech tvrdošíjnost utvrzuje. Proto je tak podstatné tvrzení, že akita není pes pro každého.

Každý, kdo si akitu pořídí, v ní najde nejlepšího přítele, věrného partnera při vycházkách i lenošení. Majitel musí být se psem této rasy ve velmi úzkém kontaktu, protože akity, které jsou nucené pobývat většinu dne samotné, trpí. Akita je na svou rodinu velmi fixovaná a chce být s ní, ať už je kdekoliv.