Chovatelská stanice Ichimei

Dovolte mi, abych Vás přivítala na webových stránkách naší chovatelské stanice ICHIMEI (z japonského překladu “život”) a věřím, že se zde budete rádi vracet.

Chovem plemene Shiba inu jsme se začali zabývat v létě 2014, kdy jsme si pořídili fenku Nikki. Dlouho jsme zvažovali,které plemeno k akitkám pořídit a vyhrála shiba,pro svou skvělou povahu. V létě 2015 do naší stanice dorazil z ruské chovatelské stanice pejsek Atsushi Ookami. 

V současné době máme 6 shib, žijí s námi v rodinném kruhu. Obohacují nás každý den svou veselou a hravou povahou. Naše shiby s námi cestují po celém světě,milují společnost lidí,procházky po horách,nebo jen tak lenoší na gauči. Pejsky chováme z lásky a úcty k tomuto plemeni, které jsme si zamilovali.

Plemeno Shiba Inu

Naše fena Nikki Go Samurai Yashiki. Shiba nevyhledává konflikty, ale na druhou stranu je schopná si bránit své území i před mnohem větším psem, což se jí často stává osudným. Pro tuto svou neohroženost byla v Japonsku používána k lovu i na tak velká zvířata jako jsou jeleni či medvědi

Dnes je šiba využívána spíše jako pes společenský. Ráda si hraje s dětmi, a přestože to není typický pes pro výcvik (je velmi samostatná a tak nějak nechápe, proč má sedat či lehat, když to zrovna nepotřebuje – přesto se i se šibami daří skládat zkoušky z poslušnosti), naučí se velmi rychle všelijaké „cirkusové“ kousky. 

Shiba je dostatečně samostatná na to, aby vydržela celý den sama doma, když je rodina v práci či ve škole. Málokdy štěká, proto se hodí i do městského bytu, kde jiná plemena ruší okolí častým štěkotem. Přicházející návštěvu sice ohlásí několikerým štěknutím, ale nijak přehnaně.

Toto plemeno potřebuje vzhledem ke své povaze majitele tolerantního, který jí nechá prostor pro uplatnění její inteligence a individuality.